Zwierzaki

Lubię zwierzęta , rodzice od najmłodszych lat zaszczepili mi miłość do nich. Czy wiesz co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem?

zwierzaki 2

W moim domu rodzinnym były psy, koty, królik , papużki.

Nie przechodzę obojętnie wobec ich krzywdy. Obecnie mieszka z nami adoptowana mopsiczka po przejściach oraz trzy szczurki. Wcześniej mieliśmy kotki i chomiki.

Kiedyś nie pomyślałabym że szczurki to takie fajne zwierzaki. Zwierzęta lubią zaskakiwać, kochają bezinteresownie i mimo wszystko.

Marzy mi się dom pełen zwierząt i wiem, że zrealizuję ten plan.

Nie każdy potencjalny właściciel zwierzęcia zdaje sobie sprawę jaka to odpowiedzialność, ograniczenia i koszty. Często ulegamy emocjom decydując się na zakup czy adopcje zwierzaka. Bo on taki biedny, śliczny, albo dziecko tak bardzo chciało pieska. Zanim zdecydujesz się na wzięcie jakiegokolwiek zwierzęcia do domu warto o nim poczytać. Poznać jego potrzeby i sprawdzić czy ten zwierzak będzie dla nas idealny. Czy będziemy mu mogli zapewnić  komfortowe warunki i wystarczającą ilość czasu, czy stać nas będzie na jego utrzymanie. Pamiętaj, że każdemu zwierzęciu musisz zapewnić opiekę weterynaryjną. Będzie to nie tylko opieka na czas choroby, ale i wizyty profilaktyczne związane na przykład ze szczepieniami.

Zwierzę potrzebuje nie tylko naszej miłości i troski, ale i odpowiedniego lokum ( klatka terrarium, legowisko itp.), właściwej karmy, suplementów, preparatów do pielęgnacji i zabezpieczających przed pasożytami lub je zwalczających.

Warto zawczasu pomyśleć co zrobimy ze zwierzęciem na czas wakacji. Nie zawsze możemy zabrać naszego pupila ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Przy wyborze zwierzaka nie ulegaj emocjom czy modzie, sprawdź któremu stworzeniu możesz zapewnić najlepszy byt.  W wielu przypadkach lepiej sobie sprawić pluszaka albo zaopiekować się pupilem w internetowej grze. Nie każdy musi mieć zwierzaka.

Także jeszcze raz apeluję zanim weźmiesz zwierzę do domu dowiedz się o nim jak najwięcej. Najpierw zadbaj o wyprawkę dla niego potem kup zwierzę . Dowiedz się jak z nim postępować by przyzwyczaiło się do ciebie.  Zapisz się do grupy miłośników danego gatunku. Dużo ich funkcjonuje na przykład na facebooku. Tam zawsze będziesz mógł liczyć na rady i znajdziesz dużo wiedzy w interesującym cię temacie.

NIE KUPUJ Z PRZYPADKOWEGO ŹRÓDŁA. NIE KUPUJ – ADOPTUJ.

Nie kupuj z pseudohodowli, bo w ten sposób wspierasz rozmnażanie zwierząt w skandalicznych warunkach . Widziałam na własne oczy w jakich warunkach trzymane tam są zwierzęta, Niestety, ale większość pseudohodowców traktuje je wyłącznie jako źródło zarobkowania nie dbając o ich dobro. Mój pies pochodzi z jednego z takich miejsc … Przestała być potrzebna bo nie mogła już rodzić i trafiła pod opiekę stowarzyszenia, a stąd do mnie.

Dlaczego zachęcam do adopcji zamiast kupna? Bo jest mnóstwo zwierząt które szukają swoich ludzi. Warto w pierwszej kolejności dać im szanse na nowy kochający dom.

W Japonii funkcjonują psie lub kocie kawiarnie. To popularne lokale, w których nie tylko napijesz się ulubionego napoju , ale możesz pogłaskać, pobawić się z mieszkającymi tam zwierzętami . Możesz im na miejscu kupić odpowiednią karmę. To taka namiastka dla osób, które w domu pupila mieć nie mogą  i/lub nie mają czasu na opiekę nad nim. W większości mieszkań obowiązuje zakaz posiadania zwierząt. Czym jest podyktowany nie wiem. Tak czy siak pomysł takich kawiarni uważam za fajny.

Coraz popularniejsze staja się lokale z innymi gatunkami zwierząt : jeże, króliki , sowy a nawet węże, spotkamy w takich kawiarniach w Japonii.

Takie kocie kawiarnie pojawiają się też, w coraz większej ilości, w różnych miastach w Polsce. 

Jakie są Wasze ulubione zwierzęta? Pochwalcie się swoimi pupilami.

Pokaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *